Ve Strakonicích, po několika letech odmlky, probíhá opět mezinárodní fotografická soutěž „ŽENA STRAKONICE“. Organizátorem je Městské kulturní středisko za podpory osvíceného vedení města Strakonic a akce sama nově získala záštitu ČFFU a Mezinárodní fotografické federace FIAP, působící pod organizací UNESCO.

Soutěže se letos zúčastnilo 52 států reprezentovaných 308 autory, kteří zaslali fotografie na téma ŽENA. Ve dnech 8. a 9. října hodnotila mezinárodní porota pod vedením Garika Avanesiana 1 534 snímků v tištěné i digitální podobě. Z Čech se o prestižní umístění i věcné ceny – fotoaparáty Leica, Nikon a Olympus ucházelo 284 snímků. Vysokou úroveň domácí amatérské tvůrčí fotografie potvrdil výběr 45ti prací českých fotografů, kteří získali ocenění. Mezi nejúspěšnější v různých kategoriích patří:

  • Miroslav Kolčava – Gold Medal FIAP,
  • Petr Kleiner - Silver Medal FIAP
  • Angelo Purgert - Bronze Medal FIAP.

Vyvrcholením celé fotografické soutěže bude vernisáž 13tého Bienále „ŽENA STRAKONICE“, otevřená v sobotu 3. prosince 2011 ve 14:00 v Maltézském sále Strakonického hradu. Při této příležitosti proběhne i slavnostní předávání cen v Rytířském sále. Výstava nejúspěšnějších fotografií potrvá do 22. ledna 2012.

Všechny podrobnosti soutěže, včetně výsledků naleznete na www.zenastrakonice.cz

 
Angelo Purgert
Miroslav Kolčava
Petr Kleiner