logotyp

Digi-Neff.cz

Letní fotografie a fotky z dovolené v živém přenosu na Digineffu

Rádi bychom Vás ve čtvrtek 30. června od 18:30 pozvali na živé vysílání Letní fotografie a fotky z dovolené s Romanem Albrechtem.

S Horákem a Lens Protect do deště

S Richardem Horákem, výborným fotografem a přítelem Digineffu, se tu nesetkáváme poprvé. Tentokrát mi poslal krásné fotky, které nafotil při průtrži mračen na Karlově mostě skoro na den přesně před měsícem.

Nové stativy Rollei

Těsně před hlavní sezónou přichází české zastoupení Rollei s novými karbonovými stativy. Zde je tisková zpráva s technickými podrobnostmi.

Fotoknihy Saal

Na jaře vstoupila na naši scénu německá firma Saal s širokou nabídkou zpracovatelských produktů v oboru fotografie. Dlouhodobě mě zajímají fotoknihy, protože je vnímám jako mimořádně dobrý prostředek k uchování digitální fotografie. Fotoknihy Saal patří k těm, které jsou pořizovány fotografickou cestou na fotopapíře a po rozložení jsou rovné. Zpracování je zajímavé a stojí za prozkoumání.

Apple iPhone 6s Plus

Pokračuji v letní mobiliádě, měli jsme tu Huawei P9, minulý týden to byl LG V10 a čeká nás ještě  Microsoft Lumia 950 XL a Samsung Galaxy S7 . K tomuto přístroji jsem přitupoval trochu nesvůj, protože.. iPhone mám svůj, totiž iPhone 6S. Nicméně jsem se snažil být objektivní!

Canon 1DX Mark II

V roce 2011 se Canon rozhodl ve své nejvyšší profi řadě zrcadlovek přejít na plný formát 24 x 36 mm a zahájil řadu 1DX. Letos v únoru přišel s inovovaným modelem označeným Mark II. Jde o novou generaci špičkového profesionálního fotoaparátu. Pojďme se podívat, jak takový šlechtic funguje.

Přichází BlackBird

Že by to byl konec fotografie? Na serveru PetaPixel uvedli dvouminutové video, nad kterým zůstává rozum stát.

Červencové FotoVideo - neuvěřitelný hyperrealismus, abstrakce i sociální dokument

Tak žánrově barevné FotoVideo jsme už dlouho neměli. Pokud si vedle naprosté fotografické klasiky zkoušíte občas zaexperimentovat, je toto vydání celé Vaše!

 

Hasselblad X1D

Písmeno X v názvu obvykle označuje něco špičkového. U Hasselbladu se vrcholná kvalita jaksi předpokládá – tentokrát jde o středoformátovou bezzrcadlovku. Pojďme se na ni podívat.

Sleva Ilfordu pro čtenáře Digineffu

České zastoupení Ilfordu připravilo komerční akci, která by mohla naše čtenáře zaujmout - pokud se zabývají domácím tiskem. Až do 15.7. nabízí Ilford 20% slevu! Zde jsou podrobnosti.

Panasonic Leica Summilux 12/1.4

Širokoúhlý objektiv s vysokou světelností pro G řadu Panasonicu, to je stručná charakteristika téhle nádherné kombinace špičkové mechaniky, elektroniky a optiky. Jsem rád, že mohu představit tuto jen týden starou novinku!

LG V10

Tímto pokračuji v letní prohlídce špičkových mobilů současného trhu. Huawei P9 to zahájil, nyní se podíváme na prémiové LG a čeká nás Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S7 a iPhone 6S Plus. Nechci to na vás sesypat všechno najednou, takže si je prohlédneme postupně.

Polopatě: Fotili jsme v povrchovém dole

S posluchači Dílny jsme se vypravili do Dolu Čs. armády v Mostě a poté navštívili několik rekultivovaných lokalit. Bylo to něco jako je Uhelné safari pořádané Vršanskou uhelnou a Severní energetickou. Podívejte se na pár ukázek, jak to v takovém dole vypadá a dodám ještě pár poznámek, jak se mi tam fotilo.

Canon EOS 1DX Mk II – první setkání

Novou verzi své profi full frame zrcadlovky představil Canon letos v únoru. K testu jsem ho dostal v pátek a v sobotu jsem odjel s přáteli fotit čápy do čapího městečka Rustu v Rakousku, nedaleko maďarské hranice.

Jak vytvořit dramatickou scénu v Photoshopu v živém přenosu na Digineffu

Na úterý 26.6 jsme pro Vás zde od 18:30 připravili vysíání kurzu Jak vytvořit dramatickou scénu v Photoshopu s lektorkou Jarkou Hrnačárkovou.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com