logotyp

Digi-Neff.cz

Bezzrcadlovka ano a ne

Elektronický Focus Magazine nějak uvázl na písku, poslední číslo je 6 z roku 2013 a tak doufám, že se pohne kupředu. Nicméně mezi články Focus Clubu se objevila zajímavá polemická úvaha Proč zatím nechci bezzrcadlovku jako hlavní fotoaparát. Jméno autora jsem tam neobjevil, omlouvám se. Argumentace je ale zajímavá.

Fotíme s Zeissem, editujeme na Eizo

Dnes byste mě našli dopoledne v ateliéru Digifota , kde fotíme s použitím objektivů Zeiss, a odpoledne pak v Zoneru fotky editujeme na monitorech Eizo. To je vyvrcholení soutěže Portrét. Zde uvidíte všechny fotky!

Telekonvertor pro Fujifilm X100/X100S

V současné novořeči se často vyskytuje slovo legendární a taky slovo kultovní. Velmi vážně o něj aspiruje tento přístroj z dílny Fujifilmu. Má pevné ohnisko s ekvivalentem 35 mm. Teď je k němu připraven telekonvertor. Je to dobře?

Canon EOS 100 D

Teď už je venku Canon 1200 D, který je podstatně levnější než doposud nejlevnější a nejmenší z řady EOS. Berte to tedy jako splátku dluhu. Tenhle mini EOS opravdu stojí za povšimnutí.

Soutěž v polovině

Dubnové kolo průběžné soutěže Digineffu má jako téma makro. Jsme v půli měsíce. Zastavil jsem se nad pěticí obrázků, které mě tak či onak zaujaly.

Eizo CG277 a CX271

Na tiskové konferenci v sídle Eiza v Praze Karlíně představil šéf české pobočky Antonín Charvát a celoevropský zástupce Ieiza Minoru Kontani dva sedmadvacetipalcpové monitory špičkové třídy. Oba monitory nabízejí 4Mpx rozlišení 2560 x 1440 a slouží k náročné grafické práci.

Videoškoa – Fotíme ultrazoomem

Není ultrazom jako ultrazoom. Pro dnešní pokračování jsme se s Tomášem Mähringem vypravili na pražskou Loretu, abychom si ukázali možnosti cestovního kompaktu s třicetinásobným zoomem.

Canon SX700HS

Canon se nechal vyhecovat a vložil do skromného těla svého cestovního kompaktu ultrazoom s olbřímým rozsahem 30 x, rozšiřitelným ještě na 120x digitální zoom. Rozsah je 25 až 750mm po přepočtu na kinofilmový formát. Nabízí ho coby cestovní fotoaparát. Podívejme se, jak tu funkci splňuje.
Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Canon SX700HS.

Nikon 1 J4

Nemuseli jsme dlouho čekat na příbuzného modelu Nikon 1 V3, je zde Nikon 1 J4. Tento přístroj bez elektronického hledáčku je vybaven stejným somnáctimegovým čipem se 171 zaostřovacími poli, z nichž 105 podporuje fázovou detekci. Co ještě víme o dnešní novince?

AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–6,3G ED VR

Sáhodlouhý název, sáhodlouhý rozsah zoomu od ekv. 28 do 450 mm, to je nový, dnes zveřejněný objektiv pro řadu zrcadlovek formátu DX (APS-C). Zde jsou první informace.

Vítěz Lytro kola

Březnové kolo průběžné soutěže Digineffu proběhlo ve znamení systému Lytro. Pravda, zasílaly se klasické fotky, ale jedno kritérium měly – čtvercový formát. Ale některé byly vysloveně lytroidní a jedna z nich vyhrála. Ukážeme vám ji.

Panasonic Leica 15mm/1.7

Širokoúhlý objektiv pevným ohniskem odpovídajícím 30 mm kinofilmového aparátu s vysokou světelností F1.7, to je novinka velmi žhavá a na pultech ještě není. Můžeme se ale na ni těšit.
Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky objektivu Panasonic Leica 15 mm/F1.7? ?
 

Dlouhé sklo Canonu SX700HS

V testu mám teď kompakt s třicetinásobným zoomem, jeho sáhodlouhý název máte v titulku. Kdo čte můj web častěji než nahodile asi tuší, že mám vůči širokorozsahovým zoomům výhrady. Nicméně v sobotu jsem byl se svou Dílnou fotit kolem dálničního Radotínského mostu u Zbraslavi a musím připustit, že na těch dlouhých sklech něco dobrého je.

Panasonic GH4

Už na začátku roku jsem tu oznámil nasazení špičkového mirrorlessu GH4, vybaveného 4k videem. Měl jsem příležitost si vyzkoušet předprodukční vzorek a podělím se s vámi o svoje zkušenosti.

Nové číslo časopisu Stereo & Video

Smršť novinek

S jarem se neprobouzí jen příroda, ale i výrobci, kteří uvádějí své novinky pro letošní rok. Mnohé z nich dorazily už i na stránky dubnového Sterea & Videa. To si však všímá i odvrácené stránky některý současných chytrých přístrojů, jež mohou své majitele také sledovat, a to i bez jejich vědomí, třeba prostřednictvím vestavěných mikrofonů a videokamer. Víc se o tom, ale nejen o tom, dozvíte ve Stereu & Videu 4/2014.
INZERCE


DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com