logotyp

Digi-Neff.cz

Novinky Panasonicu

Na semináři v prostorách Jindřišské věže v Praze představil Panasonic své novinky z letošní Photokiny. Přinesl jsem si odtud poznatky – i první zkušební fotky z miniaturního MFT přístroje Lumix GM, které jsou zde k nahlédnutí.

Nikon D750

Tímto modelem se Nikon zasloužil o jedno z mála překvapení letošní Photokiny. Nasadil model, který se uchází o titul nástupce modelu D700, který se stal legendou. Právem nebo neprávem?
Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Nikon D750.

Canon pro nadšené fotografy

Pro zájemce o vybrané digitální zrcadlovky, kompakty a tiskárny připravila letos na podzim promo akci s názvem „Nadšení fotografové“. Ti, kteří si zakoupí vybrané produkty Canon, mohou získat do 15. ledna 2015 roční předplatné služby Adobe Creative Cloud Photography, v případě nákupu zrcadlovky Canon EOS 6D potom do 31. října 2014 i tablet Wacom Intuos Pro Medium Graphic. Uvedené akce platí při nákupu ve vybrané síti obchodů.

Fotobrašny Artisan&Artist

Už léta používám (tahám) fotobrašnu Domke, vejdou se tam dvě těla DSLR, objektivy, blesky a dozadu šoupnu nodebook. Ale na moje OM-D a její mini příslušenství je zbytečně velká. Teď jsem objevil firmu , která je něco jako Rolls Royce mezi fotobrašnami. Se všemi důsledky.

Canon na Kurzy živě

KurzyŽivě je nová interaktivní internetová televize, která v přímém přenosu bezplatně vysílá zajímavé a zábavné kurzy. Kurzů se můžete také zúčastnit osobně přímo v natáčecím studiu. Jeden takový kurz, je to Zrcadlovka Canon pro začínající, jsem natočil i já a teď je už zveřejněn. Zde jsou další informace.

Polemička o kresbě v rozích

Při pondělku není nad malou slušnou polemičku. Poslal mi náš čtenář pan J.K. poněkud nakvašený ohlas na můj článek o nikonské dvacítce F1.8. Že má podle testu v rozích vady na full frame. Co já na to?

(Doplněno o komentář kameramana Jiřího Milfaita)

Nové číslo Digitálního fota

Fotografujte lepší snímky!
Rozdíl mezi průměrnými a vynikajícími snímky často spočívá ve zdánlivě nepodstatných detailech, říká Chris George. Více se dozvíte v aktuálním čísle Digitálního fota.
INZERCE

Nikon 20mm f/1,8 G ED, první setkání

Nikon uvedl tento neobyčejný objektiv letos na Photokině spolu s fullframe zrcadlovkou D750. Tam bylo moje první seznámení s tímto objektivem, kratičké. Teď ho mám v ruce znovu, aspoň na pár dní. První dojmy jsou velmi dobré!

Polopatě: Na výšku nebo na šířku

Fotografie může být pojata buď na výšku nebo na šířku... nebo čtvercová. Je to problém provázející fotografii od plenek. Recept na to není žádný, nicméně za úvahu to stojí.

Nové monitory Eizo

Světový lídr v oboru profesionálníchmonitorů na tiskové konferenci v Praze předvedl hobby monitor, určený k náročnému domácímu použití a špičkový velkoplošný monitor k profesionální práci. Které to jsou?

Ohlédnutí za Photokinou

Před měsícem jsem si balil fidlátka na cestu do Kolína nad Rýnem, kde se co dva roky koná mezinárodní veletrh fotografické techniky. V sobotu jsem měl mít o Photokině povídání na photokinové téma, ale byl tam takový organizační bordel, že jsem to radši vypustil a věnoval se Lytru – psal jsem tu o něm včera. No a o té Photokině je to dnes.

Lytro Illum v praxi

Už jsem tu psal, že firma Foto Škoda v Praze ve Vodičkově ulici má v gesci novou generaci plenoptického fotoaparátu Lytro Illum. Měl jsem příležitost s ním vyrazit do terénu a udělat první zkušenosti. Rád se o ně s vámi podělím.

Pryč s dráty v krajině

Na celém světě jsou všude nějaké dráty, které ruší na fotce. Prosím o informaci, nebo návod jak se jich zbavit, píše mi pan J.N. Rada číslo jedna zní – obrňte se trpělivostí! Tu budete potřebovat, ať na to půjdete všelijak.

Ricoh WG-30/WG-30W

První vlnu odolných kompaktů jsme u Ricohu zaznamenali letos v únoru, dnes přišly dva nové modely, ten s W na konci je vybaven wifinou. Co přinášejí dalšího?

Do Megapixelu za Hasselbladem

Na semináři pořádaném v předváděcím sále pražského sídla Megapixelu v ulici Komunardů 42 předvedli své výrobky zástupci firmy Hasselblad a Penta. Důraz byl především na modelové řadě H5D, ale nechyběla tu ani stěna CFV-50, která změní v digi kterýkoli Hasselblad řady V od roku 1957.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com