logotyp

Digi-Neff.cz

Fejeton: Vážně za vážkou

U kamaráda na dvorku, u kolny na prkně, seděla vážka. V ruce jsem měl mobil. Dá se to iPhonem 6S střelit? Dá.

Post Focus Panasonicu

A je to tady, co jsem s odpuštěním předvídal a čekal - zvýšení rychlosti záznamu umožňuje i další funkce, zde je to následné ostření, spíš vyhledávání pásma zaostření. Zde je tisková zpráva Panasonicu.

Rozsah barev v Photoshopu

Na mém semináři na Skryjských jezírkách se vylíhla fotka, které dobře poslouží k připomenutí příjemné funkce v Photoshopu. Jmenuje se rozsah barev.

Prosincový cashback Tamron

Zakoupíte-li si v době od 23. listopadu 2015 do 31. prosince 2015 vybraný objektiv Tamron, můžete po zaregistrování získat zpátky až 2.000 Kč.

 

Opravujeme chyby v PS Elements – RAW

Toto je druhé pokračování mé série o Photoshop Elements. Pokládám ho za cenově ideální editor pro domácí úpravu digitálních fotografií. Dnes se podíváme, jak opravit některé nedostatky fotky, pořízené v RAW. Ano, opět půjdeme do Camera RAW Photoshopu Elements. Ukazuju to na verzi 14, ale ve starších verzích je to stejné.

Chystá se Nikon D5

Nepovím toho o nic víc než je v titulku - Nikon oficiálně oznámil, že chystá novou verzi své profesionální plnoformátové zrcadlovky. Žádné technické detaily nebyly uvedeny, očekává se zlepšení parametrů... ehm, proč jinak by novou verzi dělali, že?

Color Efex Pro 4

Nik Software je proslulá vývojářská firma. Produkuje řadu vynikajících nástrojů na úpravu digitálního obrazu. Mnoho fotografů si oblíbilo soubor filtrů, nabízených pod společným názvem. Podívejme se na ně alespoň rámcově - o CEP 4 jsem se zmiňoval nedávno v článku o Rozsahu barev v Photoshopu.

Fantazie ovládla prosincové FotoVideo

To, co svými soutěžními, fotografickými příspěvky či portfolii přinášíte a nabízíte v posledních měsících, překonává všechna naše očekávání. Klobouk dolů před vámi všemi i před celou novou generací českých a slovenských fotografů, která vyrostla v digitálním prostředí logického a naprosto pevného propojení fotografa, jeho přístroje a počítače!

Úvaha: Za masovost, za rekordy

Nabízím svoje zamyšlení, jak jsem ho původně napsal pro říjnové číslo Sterea Videa (můj sloupek na fotografické téma tam vychází pravidelně už mnoho let). Tentokrát je to o honbě za vysokými čísly.

Jak na domácí ateliér a fototalkshow s Filipem Matušinským

Již tento čtvrtek 19. listopadu bychom Vás rádi pozvali na další živé fotografické vysílání internetové televize Kurzyzive.cz

Před hlavním vysíláním: Fotografická talkshow: Ženy na fotografii s Filipem Matušinským od 16:30 - 17:30

Hlavní program od 18:30 živé vysílání kurzu Jak na domácí ateliér

Fotografický ateliér nemusí být jen obrovský hangár plný drahé techniky.

I v domácím prostředí s relativně malými pořizovacími náklady lze vytvořit podmínky pro vznik
zajímavých fotografií.

 

Atomos Ninja Assassin

Opravdu nejsem videista, skoro nelžu, když tvrdím, že nemám televizi. Nicméně 4K monitor a záznamové zařízení od firmy Atomos mě zaujalo.

Návštěva v Černobylu

Tentokrát tu nenajdete líbivé obrázky. Ale ani žádné hrůzy. Prostě – nostalgický otisk, šlépej jedné tragédie, jak ji viděla a Nikonem D7100 zachytila Mirka Špreňarová.

Soutěž v poločasu

Tentokrát má soutěž naprosto volné téma – Tunel do vzpomínky může být opravdu cokoli. Tím se naznačuje, že jde o zcela volný parket a že každý na něm může zatančit, co umí. V poločase se sešlo sto fotek, to je dosti málo a podezírám, že si mnozí schovávají své bomby na konec. Pojďme se podívat na pět fotek, které mě zaujaly.

Nové číslo časopisu Stereo & Video

Kupujete tablet?

Protože vánoce jsou už téměř za dveřmi, je nejvyšší čas přemýšlet o vhodných dárcích. Uvažujete-li o nákupu tabletu či soundbaru, neměly by ujít vaší pozornosti jejich obsáhlé testy v listopadovém vydání časopisu Stereo & Video. Po jejich přečtení bude mít Ježíšek jistotu, že při výběru nesáhne vedle. Ale inspiraci může najít i na dalších stránkách Sterea & Videa 11/2015.

Cashback Pentaxu

Při nákupu digitálních zrcadlovek K-3 II a K-S2 obdrží zákazníci z ČR zpětný bonus ve výši 1300 korun, zákazníci ze Slovenska 48 eur. Akce platí od 1. 11. 2015 do 31. 1. 2016. Zájemci mohou vyplněné žádosti zasílat elektronicky spolu s kopií účtenky či faktury na info@pentax.cz, pentec@pentax.cz, nebo běžnou poštou na adresu: PenTec s.r.o., Veleslavínská 19/30,162 00, Praha 6.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com