logotyp

Digi-Neff.cz

Brněnský fotomaraton

Proběhne v sobotu 13. června v Brně. Soutěž je určena pro širokou veřejnost, amatéry i profesionály, pro všechny, kdo rádi fotografují. Úkolem je během pěti hodin vyfotografovat sérii snímků na zadaná témata, která budou vylosována samotnými účastníky při zahájení. Startuje se v sídle společnosti ZONER software, a.s., Nové sady 18, Brno. Vyhlášení vítězů bude v 18:00 na stejné adrese.

Úvaha: Na konci cesty

Fotí deset let starý aparát hůř než ten nový? Fotí o mnoho hůř, bohužel běžný konzument to nepozná. Před deseti lety fotoaparáty pomalu a nepřesně ostřily, obrázky byly zašuměné i při úrovních ISO, jaké bychom dnes pokládali za směšné (nepřeháním: 800 ISO dnes nemusíte řešit ani na levném kompaktu, kdežto dřív to byl velký problém) a automatické nastavení vyvážení bílé je dneska tak dokonalé, že už ho ani nerecenzuju: je to prostě samozřejmost. Ale za úvahu to stojí.

Steve McCurry exkluzivně v červnovém FotoVideo

Asi vám nemusíme představovat jednoho z nejslavnějších fotografů světa, jehož snímky znáte z obálek těch nejpřednějších světových médií a samozřejmě miliónkrát sdílené na všech sociálních sítích…
INZERCE

 

Nikon 300mm f/4,0 E AF-S PF ED VR

Malý, lehký a výkonný, to jsou základní charakteristiky objektivu s pevným třiceticentimetrovým ohniskem. Ke zvláštnostem patří její Fresnelův optický člen, optické zařízení vyvinuté původně pro reflektory majáků. V tomto objektivu to funguje podivuhodně dobře!
Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky objektivu Nikon 300/4.0 ?
 

Fujifilm X – T10

Na počátku cesty byl model X-Pro 1, jenže byl moc drahý. Model X-T1 byl taktéž mirrorless s čipem velkým APS-C, už za příjemnější peníze. Poslední novinka se jmenuje X-T10 a je zase o něco menší a lehčí, avšak stejně výkonná.

Nikon D4S

Tak tohle je vrcholný nástroj, třídy vpravdě královské, plnoformátová profesionální zrcadlovka obsahující veškerá nej soudobé techniky. Přišla po dvou letech kdy byl nasazen předchůdce, tedy čtyřka bez přívlastku.

Panasonic DMC-G7

Zatímco G6 byl sympaticky oblý, je nástupce G7 sympaticky hranatý. Uvnitř je nový snímač, samozřejmě nadále formátu Micro Four Thirds s crop factorem 2x. A umí 4 K video. Více o tom v tiskových informacích, přístroj byl zveřejněn dnes ve španělské Mallorce.

Brašny Artisan & Artist

Je to něco jako Rolls Royce mezi fotografickými doplňky, kromě brašen firma dodává například i řemínky na fotoaparáty Je to tudíž drahé, ale prvotřídní a je to na tom vidět. Jako na Rolls Royce.

Kdy zoom a kdy ne

V reakci na recenzi objektivu Tamron 15-30 mi poslal náš věrný sledovatel Karben poznámku. Jak to s těmi zoomy vlastně je?

Živé vysílání: Marketing pro fotografy 21. května od 18:30

Již dnes 21.5 od 18:30 zde můžete sledovat živé bezplatné vysílání Marketingu pro fotografy.
Marketing je pro někoho sprosté slovo. Většina fotografů netuší, jak prodat sami sebe, svou práci, jak získávat zákazníky, jak se fotografováním uživit. Že je to běh na dlouhou trať, pro někoho na nekonečnou, již poznala velká část fotografů. Jak po té trati jít co nejefektvněji Vám v tomto kurzu poradí fotograf Petr Pelucha a marketér Tomáš Barčík.

Tamron SP 15-30mm f/2.8 Di VC USD

Nedávná novinka Tamronu udělala hned po uvedení náramný rozruch. Teď už je jasné, že se Tamron stejně jako Sigma rozhodl vtrhnout na trh profi fotografické optiky. Ultraširokoúhlý objektiv určený především pro full frame do této kategorie bezpochyby patří.
Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky objektivu Tamron SP 15-30mm ?

Sony Alpha 7S

Full frame systémový kompakt od Sonyho vyvolal oprávněnou pozornost, dá se říci senzaci. Kompaktní přístroj se snímačem o rozměru kinofilmového okénka, to je na trhu unikát. Model označený písmenem S je výjimkou v této výjimečné řadě: hlavně proto, že jeho rozlišení kleslo na 12 mega – ve prospěch dynamického rozsahu a nízké hladiny šumu. Pojďme si ho prohlédnout.

Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Sony Alpha 7S.

Workshopy OAFF se špičkovými fotografy

Workshopy Terezy z Davle a Lukáše Dvořáka jsou již vyprodané, letošní Open Air Foto Festival v Českém Krumlově (5. – 7. 6.) ale nabízí osobní setkání i s řadou dalších výjimečných fotografů. Vybírat můžete například z žánrů fashion, akt, portrét, luminografie, tradiční foto techniky či letecká fotografie.

Dva PRO objektivy Olympus

Dvě širočiny, zoom 7-14/2.8 a ultraširokou pevnou 8/1.8 uvedl dnes Olympus pro systém Micro Four Thirds. Sdílí ho hlavně s Panasonicem, kolují fámy, že by se snad chtěl přidat Sony a dokonce posledně i Canon. To jsou ale fámy, kdežto oba objektivy jsou realita.

Canon EF 50mm F1.8 STM

Vypadá to jako krabička krému na boty a je to super objektiv, jen o málo dražší než krabička krému na boty. Bavíme se o padesátce jedna osm, která přichází v nové verzi.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com