logotyp

Digi-Neff.cz

Zoner Photo Studio 17

Brněnský Zoner uvedl letošní, v pořadí sedmnáctou verzi svého Photo Studia. Změny se týkají především modulu RAW. Zde je tisková zpráva a moje první poznatky.

Náznaky budoucnosti

Photokina předvádí průřez fotografické techniky současnosti. Ale také naznačuje budoucí trendy, jen je najít.

Olympus M.Zuiko ED 40-150/2.8 Pro krátce v ruce

Byla to radost na Photokině vyrazit na sluníčko s posledním profi dělem plus 1,4x konvertorem! Zde vypovím o svých poznatcích.

Nikon D750 a 20/1.8 krátce v ruce

Nikon předvedl na Photokině fullframe zrcadlovku D750, která svým výkonem vyplňuje mezeru mezi modely D610 a D810. Byl tu o ni velký zájem, nicméně se mi ji podařilo na půl hodinky získat.

Akční kamery

Už předloni byl na stánku GoPro pěkný cvrkot. Letos je tu akčních kamer habaděj, moc mě zaujaly dvě, Sony a Polaroid. Ano, TEN Polaroid vstává z hrobu.

Samsung NX1 na Photokině

Donedávna byl model NX 30 vlajkovou lodí, tak tohle příchodem NX 1 skončilo. Je to jeden ze šampionů letošní Photokiny a i na první osahání budí ten nejlepší dojem.

Canon G7X na Photokině

Nejen zrcadlovkami živ jest člověk. Canon uvedl na Photokině tři kompakty, m.j. tuto G7X s jednopalcovým čipem.

Ostření, váha a 4K

Na 4K video narážíte na Photokině na každém kroku. Na tiskové konferenci Panasonicu padlo několik zajímavých informací, které pak vyvolaly debaty.

Panasonic Lumix DMC-CM1

Svatba mobilu s fotoaparátem – Panasonic sloučil kompakt s jednomegovým čipem, stejným jako má Sony RX100, s chytrým telefonem! Oznámil to na tiskovce na Photokině.

Canon EOS 7D Mark II

A je to oficiální, Canon na Photokině oznámil dlouho očekávaný upgrade svého špičkového přístroje formátu APS-C

Olympus M.Zuiko Digital 40-150/2.8 Pro a 1.4x telekonvertor

Tiskovka Olympusu je jedna z prvních na Photokině. Hlavní novinka – profesionální teleobjektiv.

Zítra začíná Photokina

Oficiálně od zítřka, novináři se slétají dnes a dnes začínají první tiskovky. Během dne se budu ozývat přímo z Kolína nad Rýnem a pokusím se vám zdejší balábile přiblížit.

Objektivy před Photokinou

V posledním týdnu výrobci oznámili několik zajímavých objektivů a předvedou je na Photokině v Kolíně nad Rýnem, která se zítra otevírá veřejnosti. Zde je stručný přehled, s čím přichází Fuji, Nikon, Sigma, Tamron a Zeiss.

Nikon D750

V předvečer Photokiny shodil Nikon na fotografický svět bombu, full frame zrcadlovku o deset deka lehčí než letošní D610. Na tenhle model stálo za to si počkat, komentuje Dpreview. Co zatím o něm víme?

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com