logotyp

Digi-Neff.cz

Sony Alpha A5100

Za třináct tisíc tělo, za sedmnáct a něco kit s motorovým zoomem 15-50 mm. To je rozumná cena za systémový kompakt s čipem formátu APS-C řady Alpha, té její odnože, navazující na řadu NEX. Je to můj první testovaný fotoaparát v tomto roce.Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Sony Alpha A5100.

Orgie v únorovém FotoVideo

Již druhé, letošní vydání jediného, fotografického měsíčníku v České a Slovenské republice se na pultech vybraných obchodů a novinových stánků určitě moc neohřeje. Víte, že je plné novinek a nepoznaného? Máte ho už?
INZERCE

 

Soutěž Svatební fotografie roku 2014 jde do finále!

Soutěž o nejlepší Svatební fotografii roku 2014 již brzy skončí. Do 31.1.2015 mají všichni profesionální a amatérští fotografové poslední možnost přihlásit svoje soutěžní snímky na adrese www.svatebnifotoroku.cz.

Jak se co fotí: Terakotová armáda

To je mi ale pěkný seriál, druhý díl po víc než měsíci! Ale dám si pozdně novoroční předsevzetí – zkrátit intervaly. Navíc v únoru mi začne Dílna a jednotlivé semináře mi budižte inspirací- Vypravil jsem se na výstavu čínské Terakotové armády, už podruhé, je prostě úžasná. Jak se tam fotilo?

Nik collection s Petrem Bambouskem

Nový videokurz o Nik Collectiion ve full HD můžete sledovat přímo zde, z Digineffu dnes od 18.30

Tamron SP 15-30mm F/2.8 ještě v lednu

Ve verzi pro Canon a Nikon bude uvolněn 30. ledna, Sony přijde v únoru. Cena 1200 dolarů, odpovídající objektivy od Canonu respektive Nikonu jsou 41, respektive 51 tisíc.

Když chumelí, ale jen málo

Sněžného počasí jsme si užili jen málo my, obyvatelé nižších poloh. Onehdy trochu zasněžilo a já vyběhl s foťákem, abych zachytil pár záběrů pro článek o tom, jak to udělat, aby to na fotce vypadalo, že chumelilo pořádně.

O barevných modelech RGB a CMYK

Pan V.N. mi poslal zajímavý dotaz – proč se musí tisknout v profilu CMYK a netiskne se v RGB. Zkusme na to najít odpověď.

Speciální vydání Digitálního fota: Photoshop

Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co jsme v uplynulých letech napsali o úpravách ve Photoshopu. A nejen to, na DVD najdete 550 minut videotutorialů, které pro vás připravil Vašek Chaloupka! Věříme, že vám toto mimořádné vydání Digitálního fota bude užitečným průvodcem po báječném světě Photoshopu. Speciál o Photoshopu seženete v každé dobře zásobené trafice, případně si ho můžete objednat na send@send.cz..
INZERCE

Soutěž: Portrét před finišem

Lednové kolo bude o deset dní kratší, nicméně už teď se sešla opravdu úctyhodná řádka velmi dobrých prací. Vybral jsem pět obrázků z oblasti aranžované portrétní fotografie.

Toshiba Satellite P50T-B-108

Na monitoru opravdu záleží! Léta letoucí používám monitory Eizo, prostě protože jsou nejlepší. Při výuce editace mám v ateliéru dva integrované počítače Apple – samozřejmě s Windows. Na cestách používám ultrabook Toshiba Portege. No a teď jsem měl příležitost si vyzkoušet Toshibu Satellite, profi grafický notebook s rozlišením displeje 3840x2160 !

Panasonic GF7

K milému stylu retro vrátil Panasonic vývojovou řadu, která začala skvělou GF 1 (ještě ji mám schovanou, řečeno s vodníkem Čochtanem) a pak degenerovala do pustě začátečnické bažiny. Sedmička přinejmenším líp vypadá.

Nové číslo Digitálního fota

Noční & astrofotografie
Měsíc v úplňku, hvězdné dráhy, vzdálené galaxie a mlhoviny. To vše patří k vděčným fotografickým motivům. Noční fotografování není tak těžké, jak se zdá, jen musíte znát pár základních informací a postupů… .
INZERCE

Transcend RDF2

Firma Transcend uvádí na náš trh novou čtečku paměťových karet CFast 2.0 – Transcend RDF2. Čtečku karet RDF2 uvítají především profesionálové využívající tyto karty pro focení a nahrávání videí v rozlišení 4K. Čtečka karet je vybavena rozhraním USB 3.0 a je zpětně kompatibilní s kartami CFast 2.0, CFast 1.1 a CFast 1.0. Díky kompaktním rozměrům, které jsou 67.6mm × 45mm × 15.2mm, se čtečka snadno přenáší a nezabere v brašně takřka žádné místo.

Fujifilm XQ2

Nejméně nápadný a prestižní v nápadné a prestižní řadě Fujifilm X byl v roce 2013 model XQ1. Byl to přímý konkurent Sony RX100 a Canonů řady S, což už je co říct! Nyní je tu druhý člen této řady.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com