logotyp

Digi-Neff.cz

Adobe Photoshop pro fotografy a Svícení křížem krážem

Přijměte pozvání na živé vysílání v příštím týdnu: Adobe Photoshop pro fotografy a od úplného začátku - Úterý 9. února od 18:30
Světlem křížem krážem - čtvrtek 11. února od 18:30

Panasonic LUMIX DMC-TZ80

Z kraje ledna představil na CES Panasonic i novou tézetku, nástupce sedmdesátky z loňského ledna. Nárůst na osmnáct mega z dvanácti, to je pokrok, spíš ale návrat. A co víc?

Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Panasonic TZ80.

Objektivy Jupiter a Zeiss

Mezi milovníky fotografie jsou populární různé neobvyklé objektivy – sám jsem si koupil Petzval 85/2.2 a moc se těší na Petzval 58! V půli ledna jsem tady psal o obnoveném Jupiteru. Pan František Slanina mě upozornil, jak to s těmi Jupitery bylo.

Nové číslo časopisu Stereo & Video

Šidí nás výrobci televizorů? Na trhu se začaly objevovat televizory s ultra vysokým rozlišením 4K Ultra HD, jejichž rozlišení budí pochyby. Jaké je ve skutečnosti?

Co chci vidět v Benátkách

Naposled jsem fotil karneval v Benátkách v roce 2013, takže po pauze tam dnes jedu znovu. Svěřím se vám, co tam chci fotit.

Canon 1DX Mark II

Po téměř pěti letech přichází Canon s novou verzí své profi zrcadlovky, která sloučila jeho řadu 1D s menším čipem a plnoformátovou řadou DS. Od té doby se revoluce udála spíš ve videu než fotografické technice, a videu teď nový model vychází vstříc snímačem Dual-Pixel CMOS. Nahlédněme teď do tiskové zprávy.

Kdo vyhrál v lednu

Přes všechny technické potíže (řešíme je a mám slíbeno, že od března pojede nový soft) se do sněžného kola sešlo 258 prací! Podívejme se tedy, kdo stanul na prvních pěti místech s tím obvyklým dodatkem, že soutěž přinesla poutavé snímky i na nějakém stém i dalším místě. Ovšem první může být jen jeden.

Nikon 1 J5 - s videorecenzí

Doposud nejnovější model z řady systémových kompaktů Nikon 1 je tato jé pětka. Za cenu dobrého kompaktu získáte základ systému s výměnnými objektivy. Pojďme si ho prohlédnout.

Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Nikon 1 J5.

Na cestách s únorovým FotoVideo

Kdo by neměl rád cestování, hory a vzdálené krajiny. Koho by nelákalo fotografické dobrodružství?

Tiskovka Nikonu – s videoprezentací

Ve středu 17.1. pořádal Nikon tiskovku v pražském hotelu Imperial. Filip Barták na ní do hloubky probral technologie nových zrcadlovek D5 a D500 a na našem videu vám objasní nejdůležitější body.

Olympus Pen-F

Do rodiny Micro Four Thirds přichází po všech stránkách náročný kompakt. Je v něm průnik toho nejlepšího z modelové řady PEN i OM-D. Retro koncept „digitální Leicy“ má v tomhle efku dalšího reprezentanta.

Živé vysílání - kurz Low key a High key fotografie a fototalkshow

Již tento čtvrtek 28.ledna se zde můžete těšit na vysílání pravidelné fotografické talkshow, která poběží od 16:30 do 17:30 a po ní bude následovat v živém přenosu bezplatné vysílání kurzu Low key a High key fotografie.

Hladké přistání – složený obrázek v PSE

Leden je u konce, nejvyšší čas na novoročenku pro rok 2017! Urodila se mi v hlavě, když jsem pozoroval hladké přistání kačera na ledě na Sázavě v Kamenném Přívozu. A realizoval to v Photoshopu Elements. Ukažme si, jak na to.

Focení na sněhu – podrobněji

Minulý týden jsme si v našem videu připomněli některé zásady focení na sněhu, jak technicky, tak záběrově. Upozornil jsem, že sníh vytváří mimořádné podmínky, které mohou poplést expoziční automatiku. Dnes se k tomu vrátíme podrobněji.

Leica X-U, foťák do nepohody

Modelová řada Leica X je postavena na snímačích o rozměru APS-C (jako je v ne-plnoformátových zrcadlovkách) a mají pevné ohnisko, odpovídající cca 35 mm plnoformátového přístroje. Řada je teď obohacena o přístroj vodovzdorný a nárazuvzdorný.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com