logotyp

foťáky

Sony Alfa A37

Minulý měsíc Sony obohatil svoji řadu přístrojů s polopropustným zrcadlem a nabídl přístroj cenově dostupný. Dokonce velmi dostupný, protože cenou 15 tisíc včetně objektivu se blíží high-end kompaktům, avšak výkonem je mnohem výš.
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Sony Alpha A37?
 

Sony HX200V

Sony vyrábí svoji řadu HX v dvou a trojciferném provedení. Zatím poslední jsou HX20V, běžný kompakt, a HX200V, ultrazoom s elektronickým hledáčkem. Navazuje na HX100V, o němž jsem referoval loni v únoru
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Sony CyberShot DSC-HX200V?
 

Ricoh CX6

Už dlouho jsem se tu nezabýval výrobky zajímavé firmy Ricoh. V naší zemi není značka hojně zastoupena a v poslední době se jí ujala až firma Milana Škody. Ricohy jsou tradičně technické lahůdky a opravdu to není aparát jaksi pro každého. Tento je ještě poměrně jednoduchý, pojďme se s ním seznámit.

Olympus OM-D

Tímto přístrojem zahajuje Olympus novou řadu, variaci na stávající přístroje PEN. Je tu také Micro 4/3 formát čipu, nicméně od Penů se liší vestavěným elektronickým hledáčkem ovládáním i výkonem. Posuďte sami z ukázkových fotek.


Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Olympus OM-D (E-M5)?
 

Nikon D3200 – první info

Po fenomenálním úspěchu profi modelů D4 a D800 přichází Nikon se zrcadlovkou té nejnižší třídy, dosud reprezentovanou modely D3000 a D3100. A opět překvapení: ze 14 mega skočil rovnou na 24 megapixelů! Informace z tiskové zprávy jsem doplnil o info získané na tiskové konferenci.

Nikon D4 – recenze

Digineff vstupuje v těchto dnech do třináctého roku existence – a dělám to výjimečnou recenzí. Zatím jsem se totiž nepouštěl do recenzování stoprocentně profesionálních zrcadlovek, prostě proto, že se věnuji především přístrojům pro běžné použití. Ale když ta příležitost byla, nedalo mi, a zde jsou mé poznatky z nejnovějšího profi děla od Nikonu.
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Nikon D4 ?
 

Canon EOS 60Da pro astro – fotografii

V mezičase mezi skutečnými novinkami uvádí Canon variantu modelu ze srpna 2010, určenou k fotografování hvězd.

Casio Exilim EX-ZR200 (recenze)

Ano, je to strašná prodleva čtyř let, kdy jsem tu naposled recenzoval nějaký přístroj od Casia. Je to jistě chyba, a lepší než omluva je recenze. Tak vám ji předkládám, recenzi šestnáctimegového kompaktu doslova nabitého zajímavými funkcemi.

Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Casio ZR200 ?

Nikon D 800 - první setkání

Vlastně druhé setkání – poprvé jsem ho měl v ruce na tiskovce, kratičce, v předsálí místnosti kde se tiskovka konala, a udivila mě rychlost autofokusu ve velmi nízké světelné hladině. Teď to bylo doslova na pár hodin a zajímala mě kvalita obrazu. Vždyť všichni se ptáme, není těch 36 mega nesmysl? Nemusíte číst dál: pokud mi věříte, tak vězte, že to není nesmysl.

Sony Alfa 57 – info

Nejnovější přírůstek modelové řady s polopropustným zrcátkem nahradí dosavadní klasickou zrcadlovku A55. Šestnáct mega a hlavně – dvanáct oken za vteřinu, to už je opravdu rachot!

Sony NEX 7 – recenze

Málo platné, v oblasti mirrorless přístrojů je v poslední době nejrušněji. Mimořádné rušno je kolem nejvyššího modelu z řady NEX, už proto, že byl ohlášen už v srpnu loňského roku, ale ještě na podzim nebyly k mání vzorky a první kusy začaly prosakovat do Česka v únoru. Byl jsem na něj zvědav a zde je to, co jsem zatím zjistil.
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Sony NEX 7?
 

Canon EOS 5D Mark III, jaký se jeví po prvních zkouškách

Krátce po sobě byly oznámeny dva přístroje, které zasahují segment vážně zaměřených amatérů a profesionálů. Je to Nikon 800 se svými 36 Mpx a nejnověji, od pátku, Canon 5DS Mark III. Jeden závěr se mi vtírá hned do perexu: revoluce se nekoná, evoluce ano, a tak to bude pořád. (Do další revoluce.)
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Canon EOS 5D Mark III?
 

Nikon P510 – první zkušenosti

Není to ani rok, kdy jsem tu recenzoval ultrazoom P 500. Jeho následovníka jsem získal jako žhavou novinku na fotograficky vděčný víkend, od slunečného počasí s nádhernými mraky až po fujavici se sněhem, vše jsem s tímto přístrojem zažil. No a zde jsou výsledky mých pozorování.
Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Nikon Coolpix P510 ?
 

Fujifilm X-S1 (recenze)

Nevím proč, ale stalo se zvykem označovat písmenem X mimořádně kvalitní přístroje. Fujifilm má v této ikskové řade hned tři kusy, přičemž tato S1patří do třídy superzoomů. Už jsem zde na Digineffu věnoval tomuto přístroji hodně místa a teď bych rád svá pozorování shrnul.

Chcete znát názor prodejce, zhlédnout krátkou video-prezentaci prodejního balení, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky z digitálního fotoaparátu Fuji FinePix X-S1 ?
 

Fujifilm X-S1 první dojmy

Ve své nejnovější ofenzívě sází Fujifilm především na svoji řadu X. S modelem X100 udělal díru do světa, s modelem X10 díru úspěšně kutá a nyní je to X-S1, kříženec X10 a ultrazoomu. Byl jsem zvědavý, jak se křížení povedlo.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com